(: CrazyMan Web :)

(: Zdarec Vítej Na Mém Webu :)

TheCrims

TheCrims
Obrázek ze hry Láká vás svět zločinu? Vraždy, bitky, hazard, drogy, či lehké ženy? Chtěli byste se stát hlavou velkého gangu? Jste milovníkem legendárního Kmotra? Není nic jednoduššího než začít hrát dnes představovanou webovku. Všechny tyto temné možnosti a mnohem víc vám nabídne…

 

The Crims – The Life of Criminal. Takový je celý název této textové online hry. Autoři netradiční onlinovku prezentují jako webovou MMORPG, kde hrajete jako kriminální živel a snažíte se přežít ve fiktivním světě zločinu. Popis v jedné větě bychom měli, pojďme si však povědět, jak se to vlastně hraje, co vše The Crims nabízí a zda má vůbec cenu se registrovat a vstoupit do virtuálního světa, jenž je přeložen do třiceti různých jazyků včetně naší češtiny. Podle údajů tvůrců jsou registrovány více než 3 miliony hráčů z celého světa. Otázkou však je, kolik účtů je skutečně aktivních. Mnoho pařanů je třeba z Brazílie, Polska či Rumunska – všichni spolu mohou v diskuzích komunikovat a sdílet své zážitky.

Samotná registrace je díky lokalizaci do mateřštiny většiny naších čtenářů velmi jednoduchá. Stačí navštívit stránku www.thecrims.com a v pravém menu kliknout na kolonku Registrace. Dál už se jistě dostanete bez problémů sami. První volbou, kterou po přihlášení musíte učinit, je výběr správné postavy. Selekci lze provést z pěti odlišných osobností. Můžete být zloděj, obchodník, gangster, vazoun nebo pasák. Už podle názvu zaručeně vytušíte, čím se jednotlivé postavy budou lišit a jaké budou jejich startovní vlastnosti.

Cílem vašeho snažení je získat co největší respekt a stát se tím nejlepším hráčem daného herního kola. Vítěz dokonce obdrží finanční odměnu a to celých 400 amerických dolarů. Několik dalších úspěšných pařanů si přijde také na určité výhry. The Crims je další z webovek, jež je možné a normální hrát zadarmo, avšak zájemci si mohou koupit kredity a zaplatit tak za jistý nadstandard.

Pakliže chcete získat potřebný respekt, nezbude vám, než se chovat jako opravdový kriminální živel. Máte hned několik různých možností, na co se ve svém nelibém počínání zaměřit. Nejzákladnější jsou asi zlodějiny. Vskutku velký výběr nejrůznějších krádeží, loupeží nebo třeba přepadení vás zaručeně osloví. Zpočátku máte ale jen několik alternativ, větší akce kvůli nedostatku zkušeností a nízké hodnotě vlastností skončí vždy vaším fiaskem a odhalením policií. Co si můžete dovolit, abyste neskončili ve studené cele, zjistíte díky kalkulačce, kterou najdete třeba na fanouškovském serveru Thecrims.cz. Úspěšná akce vám přidá potřebné peníze, zlepší vlastnosti (inteligence, síla, charisma, tolerance) a zvýší respekt, neúspěšná naopak sníží a navíc skončíte ve vězení. Dny strávené v nápravném zařízení jsou v honbě za úspěchem těžkou ztrátou. Stejný úděl vás čeká také v nemocnici. Tam se dostanete, pokud vás někdo napadne a v souboji vyhraje.

V The Crims lze mezi hráči či rovnou mezi celými gangy bojovat a rvát se. Případně lze vyhlédlého uživatele potrestat zbitím jeho harému či útokem na jeho klub. Zda se vám vše povede, záleží opět na schopnostech vás a vašeho soupeře, jež se porovnají a výsledek se záhy dostaví. K vlastnostem se připočítá i vybavení. Těžce ukradené či vydělané penízky spolkne vedle dalších aktivit nákup zbraní a brnění. Lidé, kteří mají rádi společnost, si mohou platit též bodyguarda. Je jen na vašem rozhodnutí, zda se jeho pořízení vyplatí nebo ne.

Dalším z nejdůležitějších aspektů celé hry je výdrž. I nezbedníci a kriminálníci totiž musí spát. Jednotlivé akce vám výdrž seberou, naopak dobít baterky můžete spánkem, alkoholem, drogami nebo dováděním s děvčaty. Můžete i kšeftovat. Stačí si vytvořit kupříkladu vlastní klub, kde ostatní mohou popíjet alkohol vytvořený ve vašich lihovarech či fetovat drogy z vaší bylinné zahrádky. Někteří se naopak zaměří na touhu člověka sexuálně se vydovádět a stanou se pasákem. Pak si stačí pořídit děvčata, která už jen pravidelně nosí penízky (dokud je někdo z konkurence neodstraní). The Crims nabízí skutečně zajímavé možnosti.

Nelze nezmínit spolupráci mezi jednotlivými uživateli a tvorbu gangů. Bandu zločinců vytvoříte buď sami pozváním vybraných kamarádů nebo se naopak necháte povolat a pak stačí jen jednodušše přijmout přihlášku do té nejlepší smetánky. Vytvořením gangu se opět rozšíří vaše obzory. Díky gangu lze dělat další náročnější loupežné akce, poskytne vám také určitou ochranu před ostatními. Pokusit se vytvořit nějaký silný a mocný gang se rozhodně vyplatí.

Vedle samotných herních aspektů, jež jsem v předchozích řádcích nastínil, se sluší zhodnotit též ovládání a design stránek. Jsou laděné pěkně do černé barvy, což se k tématu vyloženě hodí. Vzezření projektu je hlavně textové, obrázky spíše jen doplňují jednotlivé akce a popisy. Nutno však dodat, že jsou velmi pěkné a často pobaví. Zkouknete-li třeba některé a levné a hlavně lehké ženy, zjistíte, o čem mluvím. :-) Vše je značně intuitivní a po chvíli v kriminálním světe se v něm budete cítit jako doma. Škoda jen nutnosti potvrzovat akce písemným kódem. Opatření proti cheatování se však kvůli férovosti dá pochopit. Jistě nad tímto zpomalením přimhouříte oko.

Závěrečné hodnocení není příliš složité. The Crims je velmi interesantní a zábavná hra. Jeden herní věk vás zaručeně chytne a bude bavit. Objevování nových věcí, soupeření s ostatními, tvorba gangů – to vše ústí ve skvělou zábavu. Bohužel, po hraní jednoho kola a novém začátku od nuly, jsem nejen já pozoroval stereotypnost a stále stejné úkony. Zákonitě se pak dostaví nuda a ztráta zájmu.. Tuto webovku tak mohu doporučit těm, kteří si chtějí užít asi hodinku zábavy denně po dobu několika týdnů (jeden herní věk) a nečekají, že by se vyřádili třeba po celý rok.

Důležité odkazy