(: CrazyMan Web :)

(: Zdarec Vítej Na Mém Webu :)

DC++

Nastavení strong DC++ CZDC

Tyto flashové animace jsou určeny pro uplné začátečníky s programem Strong DC++ RC 10 , Strong DC++ 2.00 - 2.03 a CZDC - lze stáhnout i s češtinou zde. Doporučuji postupovat od 1. dále a naučíte se s programem zacházet opravdu dobře. Pokud máte rychlé připojení, můžete si animace prohlédnout přímo v prohlížeči. varováníJe nutné mít nainstalován Flash player.varování Animace lze ovládat ovládacím panelem, který se nachází dole u každé animace.

 • 1. Nastavení češtiny
 • 2. Nastavení přezdívky
 • 3. Nastavení připojení
 • 4. Jak na aktive, rozdíl aktiv - pasiv
 • 5. Nastavení pasiv,jak a proč
 • 6. Nastavení slotů
 • 7. Nastavení sdilení
 • 8. Obnovení seznamu souborů
 • 9. Jak se připojit na hub

1. Nastavení češtiny

Češtinu do klienta si můžete stáhnout např. zde. Čeština je zabalena v RARu, po rozbalení nahrajte soubor s češtinou do složky s klientem. Jak vložit čestinu do klienta se dozvíte v animacích níže.

2.Nastavení přezdívky

Přezdívka je zcela libovolná věc. Nedoporučuji však použivat speciální znaky, protože ne všechny znaky jsou povoleny. Na zahraničních hubech se občas používjí prefixy - např. [CZ] či (CZ), případně [HUN].

3.Nastavení typu připojení

Tato možnost se používá k tomu aby každý viděl jaké prípojení používáte, a tedy mohl tedy odhadnout váš upload. Na těchto obrázcích vidíte nejčastější typy připojení.

Označení u Strong DC++ RC10

 • bezdrat - označení bezdrátového připojení.

 • cable - označení kabelového připojení (např. internet od Karnevalu atp.

 • dsl - označení DSL a ADSL připojení (např. od Telecomu).

 • isdn - označení ISDN připojení. Velmi pomalé připojení, dnes se již témeř nevyskytuje.

 • lan - označení LAN T1 a LAN T3, velmi rychlé připojení, přibližně 10-100 mbps.

 • modem - označení modemového připojení. Velmi pomalé (např. dial-up od telecomu a nebo některá připojení od mobilních operátorů).

 • satelit - označení satelitního připojení.

 • key - označení klíčníka = operatora.

 • fireball - označení připojení, které dosahuje upladu přes 100 kB/s (nelze nastavit - nastavuje se automaticky).

Označení u Strong DC++ 2.01

 • wir_sat_rc11 - označení bezdrátového a satelitního připojení

 • dsl_rc11 - označení kabelového, DSL a ADSL připojení.

 • modem_rc11 - označení ISDN a modemového připojení.

 • lan_rc11 - označení LAN T1 a LAN T3 přpojení.

 • key_rc11 - označení klíčníka = operatora.

 • fireball_rc11 - označení připojení, které dosahuje upladu přes 100 kB/s (nelze nastavit - nastavuje se automaticky).

4.Jak na aktive

otaznikCo je to vlastně aktive ? : Aktive je mod DC klienta, k aktive je potřeba veřejná IP adresa, nebo namapované (přesměrované) porty (jeden TCP a jeden UDP - stejná čísla). Pokud nemáte ani veřejnou IP ani namapované porty, jste PASIV (nejhorší případ).
otaznikJaké jsou výhody aktive ? : Aktivní uživatel má mnohem více zdrojů pro své stahování, protože můze stahovat i od pasivních uživatelů (kterých je více) . Jeho stahování je tedy mnohem pohodlnější a rychlejší.
otaznikJak se stát aktive ? : Jak jsem již řekl, k aktive je potřeba veřejná IP a nebo namapované (přesměrované porty).

Vaše IP adresa je

Pro aktiv je také potřeba udělit vyjímku pro DC++ ve firewallu windows XP nebo rovnou deaktivovat (vypnout) firewall windows XP. Pokud používáte kerioKerio Personal Firewall

Jak si oveřím že jsem aktive ? : Myslíte-li si, že jste správně nastaveni na aktiv, zkuste něco vyhledat. Pokud Vám to něco vyhledá , jste 100% aktive. Nevyhledalo-li Vám to nic, zkuste překontrolovat nastavení, pokud ani po tom Vám to nic nevyhledalo, jste pasiv (o tom později).
otaznikJak mohu získat veřejnou IP nebo namapované porty ? : Velice jednoduše. Stačí napsat svému IPS (Internet Provider System neboli Individuum Poskytujicí Služby, prostě ta osoba či firma od které máte připojení k internetu) zda by Vám byl ochoten přidelit veřejnou IP (možná si řekne o nějaký poplatek) , nebo namapovat dva porty, jeden TCP a jeden UDP (stejná čísla). Pokud je ochoten, máte štěstí a můžete být aktiv, pokud Vás odmítne, nastavte se na pasiv.

5.Nastavení pasiv

 • Výhody pasiv : žádné :)
 • Nevýhody pasiv : Pasivní uživatel má spousty nevýhod. Může stahovat pouze od aktivních uživatelů, to znamená, že jeho stahování má méně zdrojů, a je tedy pomalejší, než u aktiva..

Jak na pasiv

Nastavení na pasiv je velmi jednoduché.

6.Nastavení slotů

otaznikCo je to slot ? : Slot je jednoduše řečeno "cesta pro odesíláni". Čím více máte odesílacích slotů, tím více máte odesílacích "cest", tím více lidí od Vás může stahovat.

Jak nastavit

Nastavení slotů závisí na vašem uploadu (zmeřit můžete na rychlost.cz). Pokud je váš upload například 32 kB/s (odpovídá 256 kbit) nastavte váš počet slotů na 32/5 (to znamená 6 slotů). Proč zrovna 32 děleno 5 ? 32 kB/s je Váš upload a 5kB/s je minimalní limit na slot (na většině hubů - zaleží na pravidlech každého hubu), vydělíme-li meze sebou tato dvě čísla, získáme optimální počet slotů pro naše připojení :).

7.Nastavení sdílení

otaznikCo je to sdílení ? : Sdílené soubory jsou soubory, které od Vás mohou stahovat ostatní uživatelé sítě DC. DC totiž funguje na principu že vy stahujete od někoho a někdo na oplátku stahuje od Vás. Proto sdílejte jen soubory, které by mohl někdo chtít stahovat. Nefakujte sdílení, nesdílejte složku windows, program files a podobně. Povoleno je sdílení filmů, dokumentů, her, programů a podobně.

varováníUPOZORNĚNÍ: Nepodporuji ani nepřipouštím šíření warezu ani prací nebo děl chráněných autorským zákonem či odpovidající částí mezinárodního práva nebo práva EU. Kdokoliv prihlášený na hubu, činí tak pouze a jenom na vlastní zodpovědnost. V případě sdílení nelegalnich dat, příjimá veškerou odpovědnost za své konání v případném trestněprávním či občanskoprávním řízení.

8.Obnovení seznamu souborů

Obnovení seznamu souborů (dále jen filelist) je funkce, která umožnuje právě přisdílená data uvést filelistu. V praxi to znamená, že pokud chcete někomu něco rychle nasdílet, musíte taky obnovit svůj filelist, aby obsahoval čerstvě přisdílená data. Automatické obnovení filelistu probíhá obvykle každou hodinu.

9.Jak se připojit na hub

K tomu aby jste mohli stahovat je potřeba, aby jste byli připojeni na hub (server ke kterámu se připojují uživatelé - umožnuje mimojiné chat a hledání, samotné stahování souboru už přes hub nejde).

Pokročilé nastavení strong DC++ CZDC

Tyto flashové animace jsou určeny pro mírně pokročilé uživatele s programem strong dc++ Strong DC++ RC 10 , Strong DC++ 2.00 - 2.03 a czdc CZDC - lze stáhnout i s češtinou zde. Chcete-li aby vaše práce s programem byla pohodlnějsí, jsou tyto návody právě pro vás. Pokud máte rychlé připojení, můžete si animace prohlédnout přímo v prohlížeči. Je nutné mít nainstalován Flash player. Animace lze ovládat ovládacím panelem, který se nachází dole u každé animace.

Přídání hubu mezi oblíbené

otaznikProč přidávat huby mezi oblíbené ? : Po startu klienta se vám ihned zapnou i huby které máte v oblíbených, to znamená že pouze spustíte klinta a o víc se již nemusíte starat. Stahování začne automaticky. Můžete si také pro každý hub nastavit jinou přezdívku. Pokud jste na hubu registrovaní, můžete si do oblíbených uložit heslo.

Zjištění TTH a magnet linku

TTH - Tiger Tree Hash - je třicetidevítimístná kombinace písmen a čísel, kterou si klient hashováním "spočítá" z obsahu každého souboru. Vyhledávání podle tohoto kódu zaručí, že je nalezeno maximální množství alternativních zdrojů, protože stejný soubor se na DC může vyskytovat pod různými názvy, ale TTH má stejné.

Registrace na hubu

otaznikProč se registrovat na hubu ?: Být registrován na hubu má spoustu výhod. Máte vlastní přezdívku, kterou vám nikdo nikdy nevezme, pokud máte sdílenou IP, netrpíte za bany jiných uživatelů, vetšinou se dostanete i na plný hub.

Odstranění diakritiky z vlastního textu

otaznikPtáte se proč je zakázána diakritika (háčky a čárky)? : Je to z toho důvodu, že některým lidem se nabodeníčka krátka a nabodeníčka dlouhá (prostě diakritika) nezobrazují správně. Například užívatelům v OS Linux. Můj osobní názor je, že ani strong dc++ se s diakirikou nepopere příliš dobře (písmenka vypadají přinejmenším zvláštně).

Raw commandy aneb jak si ušetřit práciTak jsem se konečně ukecal a popíšu zde jak nechat klienta kopat automaticky. Tento návod je psán pro méně zkušené operátory, počítam ale s jistou inteligencí čtenářů. No, nebudu si dělat iluze a textový návod u každého kroku raději zakončím flashem. Návod je psán pro Zion++ 2.02[TiCoEd], nezaručuju tedy že Vám to bude všude fungovat.

Návod: Automatické kopání za preteen

otaznikKrok 1. - vytvoření akce: Soubor - nastavení - fake detector - akce & raw - v okně akce klikneme na tlačítko přidat - akci pojmenujeme preteen - klikneme na název akce - poté v okně "Raw nebo Lua funkce" klikneme na tlačítko přidat a vytvoříme k dané akci RAW příkaz - ten vypadá například takto "$To: %[nick] From: %[mynick] $<%[mynick]> dostal jsi ban za sdileni preteen porna a podobnych praseren !! %[adlfile] |<%[mynick]> !kick %[nick] sdileni preteen a podobnych prasaren !! %[adlfile] _ban_1w |udelil Jech" - akci si pak nějak pojmenujte - klikneme na OK. Akce je vytvořena.

otaznikKrok 2. - hledat zakázané: Soubor - nastavení - fake detector - hledat zakázané - klikneme na tlačítko přidat - zadáme hledaný výraz "preteen" a poté typ souboru "video" (jinak nám to bude kopat třeba za mp3 které mají v názvu preteen). - klikneme na rozbalovací tlačítko a přiřadíme akci vytvořenou v kroku 1. - klikneme na OK - nahoře v okně zašktneme políčka "aktivovat hledání zakazaných souborů" a "automaticky odesílat hledaní každých" a nastavíme požadovany čas v sekundách.

otaznikKrok 3. - aktivace rawu: Ctrl+f - a u vybraného hubu kde jsme OP klikneme na vlastnosti - v okně "akce" zaškrtneme vybranou akci - v okně "Raw nebo Lua funkce" přiřadíme raw.

otaznikKrok 4. - restart klienta: název kroku hovoří za vše :D :)

Nastavení modemu zyxell prestige 660 od O2